ШАРІВСЬКИЙ
ПАЛАЦ
Цікаве
Фотосесія у Шарівському парку
I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.
Tip: Use this area to let your visitors know about your latest news. You can change the title to the service you provide and use this text area to describe your service. Feel free to change the image.
Легенди Шарівського палацу
В Україні німецького барона наздогнала любов до місцевої дівчині, ім'я якої історія не зберегла. Кажуть, що її часто називали просто Панночка.
Tip: Дуже багатий на ті часи барон володів трьома заводами - кінним, цукровим і цегляним, але не мав щастя в коханні. Довго він доглядав за панночкою, щоб вона погодилася стати його дружиною - сама, а не з волі своїх батьків. Проте доля розпорядилася інакше: Леопольд серце молодої панянки не зачіпив, але за натиском батьків дівчина все ж таки погодилася стати його дружиною.
На весілля приїхали артисти з Пітера, виступали циркачі, танцював балет. А гості, коли побачили всю красу білого замку, так і назвали його - «Білий Лебідь». Він здіймався над озером, простягаючи до води білі крила, а в його тіні, мов ангели, спокійно плавали білі лебеді.
Після весілля молода дружина стала звикати до чоловіка, усіляко допомагаючи йому в роботі. Вона піклувалася про дітей Шаровського училища - завдяки їй більше 90 учнів щоранку отримували гарячі сніданки. На своїх заводах Леопольд Кеніг прагнув досягти європейського рівня: виплачував пенсії, пільги, мав свій медичний персонал, бібліотеки, запрошував вчителів для навчання селянської молоді.
Кеніг багато працював, але найважливіше для нього було потурати примхам Панни. Знаючи, як вона любила квіти, він побудував величезні теплиці і стежив, щоб кожен ранок прислуга по всьому замку розставляла свіжі букети з росою на пелюстках.
Але, на жаль, як не намагалася молода дружина відвернути себе роботою і турботою про місцевих діточок, вона чахла на очах, і лікарі визначили у неї туберкульоз легенів - сухоти, висловлюючись мовою того часу. Засмучений барон, сподіваючись допомогти дружині створенням цілющого мікроклімату, найняв цілу групу ботаніків, щоб вони продовжили роботу колишнього власника із створення парку-дендрарію, а посередині відбудували будинок лісника - з дуба і без єдиного цвяха. Безліч рослин, очищаючи повітря, дозволяло Панночці почувати себе набагато краще. На початку ХХ століття діагноз «сухоти» звучав смертним вироком. Дівчина розуміла, що життя її скоро обірветься, і від цієї думки її охоплював відчай і почуття приреченості.
Добре розуміючи всю її гіркоту, шалено закоханий барон виконував будь-які її забаганки. Одним з найдивовижніших його вигадок, як розповідають, була цукрова гірка. Одного разу влітку в спеку їй захотілося покататися на санчатах. Леопольд наказав своїм робітникам за одну ніч принести кілька тонн цукру і засипати її улюблену гірку. На ранок Панночка каталася з гірки на санчатах разом з місцевою малечею.
Кажуть, що, незважаючи на всі старання, барон так і не зміг закохати в себе дружину. Будучи дуже зайнятою людиною, він відправив її одну на морські курорти, де в один прекрасний день вона його зрадила. Спостерігачі, приставлені слуги до Панночки, донесли сумну звістку чоловіку. Глибоко ображений, він наказав привезти до замку ту саму величезну глибу граніту, на якій Панночка вдавалася до любовних утіх, вирізавши її цілком. Незвичайна форма у вигляді двох округлих каменів зараз охрестилася місцевими жителями як «попа». Коли дружина повернулася додому, Леопольд Кеніг промовчав, що знає про зраду. Але прогулюючись по унікальній липовій алеї, вона побачила камінь і відразу зрозуміла, що таємниця розкрита. Однак навіть почуття провини не змусило її по достоїнству оцінити і полюбити свого чоловіка.
Леопольд не посмів в чому-небудь її дорікнути. І кожного разу, коли він бачив перед собою свою дружину, красиву і розумну жінку, він розумів, що розум її затьмарила думка про хворобу, швидкоплинність і короткочасності життя, яким вона ще не встигла насолодитися. Вона проживала свій кожен день, як останній. Барон пробачив дружину і робив усе, щоб скрасити дні, які їй лишилися.
На жаль, зла доля їх переслідувала до кінця. У 1917 р., коли почалася революція, подружня пара була змушена покинути свої володіння і переїхати до Німеччини. Відірвана від будинку й від сприятливих кліматичних умов, Панночка, незабаром після переїзду, померла. Барон прожив недовго і незабаром пішов за нею.
Пам'ятником трагічного нерозділеного кохання залишився замок «Білий лебідь». І, що особливо цікаво, люди, які відвідали його, відчувають містичний вплив на свої долі. Закохані, що побували в замку, практично ніколи не розлучаються. Люди, що пережили розчарування або зазнали зраду, і ті, хто зазнав гіркоту нерозділеного кохання, в замку «Білий лебідь» знаходять душевний спокій.
Деякі відвідувачі замку кажуть, що якщо зосередитися і прислухатися до тиші, то можна почути ледь чутне биття серця Леопольда, яке все ще кохає.
Our new app
Carol Simons March 2012
I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.
Tip: Use this area to let your visitors know about your latest news. You can change the title to the service you provide and use this text area to describe your service. Feel free to change the image.